Kurs implantologii

Kurs przeznaczony jest dla lekarzy stomatologów o różnych poziomach doświadczenia zawodowego. Przedstawiamy w nim jak kwalifikować pacjenta do zabiegu implantacji, jak wykonać diagnostykę kliniczną i radiologiczną oraz omawiamy procedury chirurgiczne i protetyczne

program szkolenia

Podaj nam działający adres e-mail, abyśmy mogli się z Tobą skontaktować i numer telefonu w celu przesłania wiadomości SMS dotyczącego dofinansowania. Nie będziemy wysyłać na ten adres e-mail spamu. Użyjemy go tylko w celu przekazania pliku PDF z programem szkolenia.

Kurs implantologii

POBIERZ

Wyślij mi PDF

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych.

Miejsce

ul. Wolność 2, Warszawa

Czas trwania

Szkolenie dwudniowe
16h 

Poziom szkolenia

Podstawowy

Koszt szkolenia

6000zł

tematy i zagadnienia

  • Kwalifikacja pacjenta do zabiegu implantacji.
  • Diagnostyka kliniczna i radiologiczna pacjenta.
  • Omówienie procedur chirurgicznych i protetycznych
  • Dobór komponentów.
  • Nawiercanie kości, wprowadzanie implantów.
  • Dobór śrub gojących i nadbudów, przykręcanie łączników.
  • Zapoznanie się z kasetą oraz procedurami chirurgicznymi i protetycznymi.

co ci oferujemy?

Celem kształcenia jest, aby uczestnik samodzielne wykonywał podstawowe zabiegi z zakresu implantologii  

Do zajęć wykorzystywane są autorskie materiały dydaktyczne i fantomy  

Wymogiem koniecznym przystąpienia do kursu jest posiadanie przez kursanta wpisu do Centralnego Rejestru Lekarzy RP.

Implantologia – szkolenia z leczenia implantologicznego

Prowadzimy profesjonalne szkolenia z implantologii dla dentystów posiadających mniejsze i większe doświadczenie w zakresie leczenia implantologicznego. Na szkoleniu pierwszego stopnia prawidłowej diagnostyki, od której zależy przygotowanie pacjenta do leczenia. Uczymy, jak za pomocą tomografu komputerowego sprawdzić czy kość, do której będzie przytwierdzony implant, nie uległa zbytniej deformacji. Dłuższy okres bez uzębienia powoduje zanik kości, co znacznie utrudnia i wydłuża leczenie implantologiczne.

Leczenie implantologiczne opiera się na współpracy chirurga i lekarza stomatologa – na szkoleniu wyjaśniamy procedury, jakie obowiązują podczas tej współpracy.

Szkolenie pierwszego stopnia z implantologii przygotowuje do przeprowadzania zabiegów, dzięki którym pacjent odzyskuje zdrowie i dobre samopoczucie.

 

Czytaj więcej

Dlaczego warto skorzystać z kursów implantologicznych?

Implantologia to ważna dziedzina stomatologii, dzięki której możliwa jest odbudowa utraconych zębów za pomocą implantów, estetycznych mostów, koron, a także licówek, które znacznie poprawiają komfort życia pacjentów. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, warto zadbać o doskonalenie umiejętności i uczestnictwo w naszych kursach z dziedziny implantologii. Zaletą takiej formy nauki stanowi możliwość zdobycia niezwykle szerokiej wiedzy praktycznej w ciągu zaledwie dwóch intensywnych dni wypełnionych wykładami, pokazami oraz ćwiczeniami. Pracujemy na nowoczesnym sprzęcie, z wykorzystaniem materiałów i narzędzi wysokiej jakości. Zadbaliśmy, by zajęcia prowadzili specjaliści w dziedziny implantologii o wieloletnim doświadczeniu.

Kursy odbywają się w kameralnych grupach, w których zawsze panuje przyjazna atmosfera. Prowadzący jest w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania i indywidualnie pracować nad techniką pracy kursantów podczas ćwiczeń. Ogromną zaletą przygotowanych przez nas szkoleń stanowi nakierowanie na aspekt praktyczny nauki. Uczestnicy mierzą się z realnymi problemami oraz oczekiwaniami pacjentów, ćwiczą na fantomach, a następnie samodzielnie dobierają i wszczepiają implanty. Wspólnie z prowadzącym uczą się planowania odbudowy protetycznej, takiej jak mosty czy licówki, aby zadbać o estetykę uzębienia pacjentów. Po zakończeniu szkolenia uczestnicy otrzymują certyfikaty. Dokumenty wydane przez cenioną jednostkę szkoleniową są pomocne podczas budowania marki osobistej każdego lekarza stomatologa.

Czego można się nauczyć podczas kursów z implantologii?

Naszą ofertę kierujemy do lekarzy stomatologów, którzy chcą zdobywać nowe umiejętności, a przy tym doskonalić technikę wszczepiania tytanowych implantów zębowych. Podczas zajęć przekazujemy cenną wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu chirurgii stomatologicznej, która jest niezbędna do przeprowadzania zabiegów samodzielnie. W programie kursów implantologicznych ujęliśmy wszystkie najistotniejsze aspekty wykonywania implantów – od kontaktu z pacjentem po szczegóły anatomii, diagnostyki na podstawie zdjęć RTG i CBCT oraz dobierania śrub. Ponadto omawiamy temat odbudowy protetycznej na bazie implantu, czyli wykonywania koron  i mostów.

Prowadząc szkolenia, przekazujemy wiedzę metodą wykładu i prezentacji zabiegowej. Następnie umożliwiamy kursantom ćwiczenie zdobywanych umiejętności w praktyce, podczas zabiegów wykonywanych na modelach. Uczestnicy kursów uczą się krok po kroku, jak diagnozować pacjentów oraz kwalifikować ich do zabiegu, a następnie przeprowadzić przez cały proces implantacji. Poznają szczegóły anatomiczne istotne przy tego typu zabiegu, a także takie kwestie jak ryzyko leczenia, przygotowanie gabinetu, narzędzi chirurgicznych oraz materiałów niezbędnych do wszczepienia implantów.

W ramach szkolenia można rozwinąć umiejętność nawiązywania kontaktu z pacjentem, a także informowania go o celu zabiegu i jego poszczególnych etapach. Poruszamy kwestie związane z estetyką odbudowy protetycznej –  dopasowania koron, mostów i licówek do indywidualnego kształtu czy koloru uzębienia. Tak kompleksowe podejście do tematu pozwala na rzetelne przygotowanie uczestników do pracy w obrębie implantologii stomatologicznej.

 

 

Zapisz się na szkolenie

Polityka Prywatności

Zapoznaj się z regulaminem

10 + 5 =