Kursy protetyki stomatologicznej

Witamy w naszym Centrum Szkoleniowym dla Lekarzy AMT w dziale szkoleń z zakresu protetyki. Jesteśmy przekonani, że dzięki kursom i szkoleniom prowadzonym w naszej placówce uzyskają Państwo nowe, praktyczne umiejętności, które podniosą Państwa kompetencje i jakość świadczonych usług.

Protetyka – szansa na piękny zdrowy uśmiech

Protetyka to bardzo szeroka dziedzina stomatologii, zajmująca się rekonstrukcją zniszczonych zębów, odtwarzaniem braków w uzębieniu oraz leczeniem bezzębia. Coraz częściej łączy się ona z implantologią – dynamiczną i nowoczesną specjalizacją. Przełom, jakim było wprowadzenie implantu, wywołał prawdziwą rewolucję na rynku usług stomatologicznych. Liczba wszczepionych implantów w Polce z roku na rok stale rośnie. To zobowiązuje do ciągłego podnoszenia kwalifikacji, wdrażania nowoczesnych systemów pracy, a przy tym dostarczania najlepszych rozwiązań swoim pacjentom. Rosnącym wymaganiom i potrzebom pacjentów oraz lekarzy wychodzą naprzeciw nasze profesjonalne kursy mi.in. z zakresu protetyki na implantach. Naszym celem jest, by każdy lekarz protetyk, zapewniał swoim pacjentom komfort, bezpieczeństwo, ale też najwyższą jakość usługi.

Dla kogo?

Kursy stomatologiczne AMT dedykowane są dla lekarzy dentystów o różnych poziomach doświadczenia, zainteresowanych pogłębieniem wiedzy i doskonaleniem posiadanych umiejętności zawodowych. Kursy umożliwiają ponadto nabycie nowych kompetencji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik oraz technologii.

Szczegóły programowe

Kursy z protetyki mają za zadanie przybliżyć Państwu  zasady odbudowy uzębienia na implantach. Podejmują tematy leczenia implantoprotetycznego ze wskazaniem na bezpieczeństwo i innowacyjność.

 

Odkrywamy kulisy diagnostyki, planowana leczenia oraz przeprowadzania zabiegów z dziedziny protetyki na implantach. Poznają Państwo narzędzia i sprzęt chirurgiczny oraz materiały niezbędne do pracy protetyka, a także całą procedurę chirurgiczną od kwalifikacji pacjenta poprzez diagnozę, dobór komponentów, aż po finalizację zabiegu.

W trakcie szkolenia kładziemy przede wszystkim nacisk na praktyczne aspekty samodzielnego wszczepiania implantów. Każdy uczestnik kursu będzie miał okazję zapoznać się bezpośrednio z najnowszym instrumentarium, jak też procedurami obowiązującymi w danym systemie implantologicznym. Program drugiego dnia szkolenia obejmuje samodzielne wykonanie zabiegu z zakresu protetyki lub czynną asystę przy usłudze. Warto zaznaczyć, że kursy organizowane są w niewielkich grupach, co umożliwia aktywny udział w analizie przypadków i swobodnej pracy na modelach.

Kursy stomatologiczne w AMT – dlaczego my?

Nasze kursy z protetyki na implantach mają charakter praktyczny. Szkolenie kończy się uzyskaniem certyfikatu w języku polskim i angielskim, potwierdzającym nabytą wiedzę oraz umiejętności. Zajęcia prowadzone są przez lekarzy z wieloletnim doświadczeniem o życzliwym podejściu do pacjenta oraz słuchacza. Do zajęć wykorzystujemy autorskie materiały dydaktyczne i fantom. Wyróżnia nas dodatkowa oferta pozyskania dofinansowania z Funduszy Europejskich lub Urzędu Pracy na 70-100% wartości kursu.

Zainwestuj w swój sukces. Nabyte z AMT umiejętności z pewnością zaprocentują.