Kursy ortodontyczne

Dynamicznie rozwijające się Centrum Szkoleniowe dla Lekarzy AMT w dziale szkoleń z zakresu ortodoncji oferuje autorski, czteroczęściowy kurs ortodontyczny. Jesteśmy przekonani, że dzięki niemu uzyskają Państwo nowe, praktyczne umiejętności, które podniosą jakość świadczonych usług i satysfakcję Państwa pacjentów.

Ortodoncja – zdrowy uśmiech w zasięgu ręki

Ortodoncja to jedna z nauk medycyny zajmująca się leczeniem wad zgryzu lub szczęki, ale też korekcją uzębienia pod względem estetycznym. Specjalizacja ta staje się coraz bardziej popularna ze względu na promowanie nieskazitelnego uśmiechu przez celebrytów i gwiazdy ekranu. Moda na olśniewający uśmiech pociągnęła za sobą dynamiczny rozwój branży ortodontycznej. Leczenie ortodontyczne służy już nie tylko zachowaniu zdrowia zębów, ale także poprawie wyglądu oraz atrakcyjności. Trend ten implikuje konieczność stałego doskonalenia zawodowego przez lekarzy ortodontów, uczestniczenia w konferencjach, targach, kursach i szkoleniach. Chcąc sprostać wymaganiom rynku Centrum Szkoleniowe AMT stworzyło nowatorski kurs ortodontyczny.

Dla kogo?

Kursy ze specjalizacji ortodontycznej w naszej placówce szkoleniowej dedykowane są dla lekarzy stomatologów będących na różnych poziomach zaawansowania zawodowego. Szczególnie polecany jest ze względu na swój kompleksowy charakter dla początkujących ortodontów. Z pewnością jednak każdy dentysta zainteresowany pogłębieniem lub uaktualnieniem swojej wiedzy znajdzie podczas szkolenia coś dla siebie. 

 

Kursy umożliwiają nabycie nowych kompetencji, zgodnych ze światowymi standardami, zapoznanie się z najnowocześniejszymi technikami, materiałami i narzędziami w zakresie ortodoncji oraz leczenia ortodontycznego.

Cele, zadania i efekty

Kursy z dziedziny protetyki mają za zadanie przybliżyć wiedzę dotyczącą planowania leczenia ortodontycznego, diagnostyki, metod leczenia i profilaktyki. Nabędą Państwo również kompetencje merytoryczne, zawodowe, ale też społeczne w zakresie współpracy z pacjentami, a także otrzymają szanse na rozszerzenie oferty zabiegowej oraz świadczenie usług według najnowszych standardów leczenia ortodontycznego. Kurs w AMT to praktyczne umiejętności, które można od razu wykorzystać w budowaniu silnej pozycji w branży.

Szkolenia z ortodoncji – tylko w AMT

W AMT stawiamy na jakość. Zajęcia prowadzone są przez ludzi z pasją, lekarzy z wieloletnim doświadczeniem, którzy potrafią posiadaną wiedzę przekazać w sposób przejrzysty, uporządkowany i przystępny nawet dla początkujących. Do zajęć wykorzystywane są autorskie materiały dydaktyczne, a także prezentacje multimedialne.

Część ćwiczeniowa obejmuje pracę z prawdziwym pacjentem. Na pierwszych szkoleniach kursanci ćwiczą pobieranie wycisków, a na dwóch ostatnich zakładanie aparatów. Niewielkie grupy szkoleniowe ułatwiają przyswajanie wiedzy, zwiększają efektywność szkolenia oraz zapewniają komfort pracy. Szkolenie kończy się uzyskaniem certyfikatu w języku polskim i angielskim. Dzięki możliwości pozyskania dofinansowania z Funduszy Europejskich lub Urzędu Pracy koszt szkolenia u nas jest niespotykanie atrakcyjny. W AMT zadbamy o solidne fundamenty do Państwa kariery.