Warto, by lekarze dentyści szkolili i doskonalili swoje umiejętności zawodowe.

Obowiązkiem prawnym lekarzy w Polsce jest doskonalenie swoich umiejętności zawodowych. Zdobycie określonej liczby punktów pozwala starać się o awans, zmienić miejsce pracy albo uzyskać stanowisko kierownicze.  

Ustawa z 5 grudnia 2006 roku dokładnie określa, jaka jest maksymalna liczba punktów, które można zdobyć w różnych kategoriach. Punkty przyznawane są za udział w kursach medycznych i szkoleniach, ale również sympozjach i kongresach. Można je również uzyskać za zdobyte specjalizacje albo tytuły naukowe. Celem takiego systemu jest zmobilizowanie pracowników służby zdrowia do stałego kształcenia się. 

Specjalistyczne kursy i szkolenia dla dentystów.

 

Rozwój stomatologii

Stomatologia to jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin nauki. Każdego roku medycy i naukowcy odkrywają nowe możliwości i sposoby leczenia wszelkich schorzeń występujących w jamie ustnej oraz problemów z uzębieniem.

Lekarz, który ukończy studia, kontynuuje naukę na specjalizacji, a aktualną wiedzę medyczną i możliwości leczenia oferuje mu placówka medyczna, w której rozpoczyna pracę. Mimo tego, że na świecie wykonuje się zabiegi już najnowszymi metodami, to jednak bez najnowocześniejszych urządzeń i sprzętów lekarze zmuszeni są wykorzystywać tradycyjne metody. 

Wspomniana ustawa mobilizująca lekarzy do systematycznego doszkalania się staje się korzyścią również dla pacjentów. Wiedza medyczna cały czas się zmienia i wyłącznie uczestnictwo w odpowiednich szkoleniach oraz kursach pozwala nabyć wiedzę o nowych możliwościach leczenia, lekach, preparatach, nowatorskich operacjach czy wyprodukowanych szczepionkach.

Wiele kursów jest bezpłatnych bądź dofinansowanych z funduszy Unii Europejskiej. Oczywiście każdy pracownik służby zdrowia ma także możliwość uczestnictwa w szkoleniach organizowanych za granicą. Ośrodki w innych krajach specjalizują się w konkretnych dziedzinach, co umożliwia poznanie najnowszych metod medycyny. Następnie taką wiedzę wykorzystuje się w leczeniu pacjentów w naszym kraju.

 

Szkolenia i kursy dla stomatologów – Nieograniczone możliwości rozwoju

Najczęściej stomatolog już w trakcie studiów zastanawia się nad tym, w jakim kierunku chce się specjalizować. Zazwyczaj każdy preferuje dział, który okazał się pasją i w tym właśnie kierunku pragnie się rozwijać. Jedni decydują się na implantologię, drugich interesuje ortodoncja, a innych protetyka – stała i ruchoma. 

Bardzo dużą zaletą szkoleń dla dentystów jest ich szeroki zakres. Lekarz mogą więc zapoznać się z różnymi technologiami i metodami leczenia zarówno w zakresie teoretycznym, jak i następnie w praktyce. 

Szkolenia powiązane są przede wszystkim ze standardową stomatologią i endodoncją, ale również chirurgią stomatologiczną. Każdy z pracowników służby zdrowia będzie mógł więc dowiedzieć się czegoś nowego i podnieść swoje kwalifikacje.

 

Kto prowadzi szkolenia dla lekarzy dentystów?

Wszystkie szkolenia z zakresu stomatologii prowadzone są przez specjalistów, którzy mają wieloletnie doświadczenie branżowe i mogą pochwalić się wysokimi kwalifikacjami. Fachowcy potrafią wykonać nowoczesne i skomplikowane zabiegi, ale także mają odpowiednie doświadczenie i umiejętności do skutecznego przekazywania wiedzy na ten temat. 

Profesjonalna klinika i oferowane przez nią szkolenia zapewniają wiele korzyści lekarzom, którzy specjalizują się w walce z chorobami zębów. Nabyte umiejętności poprawią jakość świadczonych usług i spowodują, że pacjenci będą jeszcze bardziej zadowoleni z przeprowadzonego leczenia. 

To wszystko przełoży się na uzyskanie wielu pozytywnych opinii i rekomendacji od rutynowych pacjentów, ale i ekspertów. Po zaliczeniu każdego kursu dentysta bądź asystentka stomatologiczna otrzymuje certyfikat, który zaświadcza o zdobyciu kwalifikacji.